
15 paź PRACA MARZEŃ – CZY TAKA ISTNIEJE?
„Szukanie pracy to nie nauka; to sztuka.” R. N. Bolles
Jeśli przeczytałeś mój poprzedni artykuł to wiesz, że dobre i skuteczne CV prezentuje prawdziwego Ciebie, podkreśla Twoje atuty i mocne strony, a jednocześnie maksymalizuje szanse na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną.
Takie CV powinno być:
• dedykowane, czyli przygotowane z myślą o konkretnej posadzie i konkretnym pracodawcy
• czytelne, czyli pozwalające szybko znaleźć kluczowe informacje oraz
• konkretne i precyzyjne, czyli zawierające informacje na temat umiejętności istotnych z punktu widzenia danego stanowiska, zaprezentowane w klarowny i przejrzysty sposób.
Nim jednak pójdziemy dalej i zaczniemy pracę nad Twoim CV, chciałabym się zatrzymać przy bardzo istotnej, wręcz kluczowej kwestii – czy wiesz, jakiego siebie chciałbyś zaprezentować i jaką pracę wykonywać? Jaka sprawiałaby Ci najwięcej satysfakcji i radości? Do jakiej masz predyspozycje? I jaką wykonywałbyś z chęcią i zaangażowaniem?
CV jest narzędziem selekcji dla rekrutera, ale czy wiesz, że również dla Ciebie? To, jakie kwalifikacje, kompetencje, elementy ścieżki zawodowej, wykształcenia etc. zaprezentujesz, będzie miało kluczowy wpływ na to, w jaki sposób będziesz przez firmę postrzegany, a w konsekwencji, w których rekrutacjach będziesz brany pod uwagę. Aby zatem aktywnie kreować swoją rzeczywistość, najpierw sam musisz wiedzieć kim jesteś i czego chcesz!
Jak wiesz jestem certyfikowanym trenerem „Spadochronu”, najpopularniejszego programu służącego do planowania kariery zawodowej, wykorzystywanego przez osoby szukające pracy i doradców zawodowych w Europie i na świcie. Istotą programu jest odkrywanie potencjału oraz analiza optymalnych warunków pracy dla danej osoby oraz zmotywowanie jej do aktywnego poszukiwania zatrudnienia. Adresatami są osoby poszukujące pracy, planujące karierę, zmieniające zawód i przechodzące proces przekwalifikowania, ale także studenci, absolwenci szkół wyższych licealiści i gimnazjaliści oraz bezrobotni.
„Spadochron” to narzędzie pracy, które:
• umożliwia wytyczenie nowej drogi rozwoju zawodowego na każdym etapie życia,
• pomaga w zniesieniu istniejących przeszkód,
• uczy unikania tych samych błędów i zapobiegania zbędnym rozczarowaniom,
• pozwala na bezpieczne „lądowanie” w nowym, dobrym miejscu pracy.
W ciągu najbliższych tygodni będę Cię zachęcała do przyjrzenia się Twoim preferencjom i do zdefiniowania pracy marzeń, w następujących obszarach:
1. otoczenie fizyczne,
2. otoczenie emocjonalne i duchowe,
3. Twoje zdolności,
4. ludzie, z którymi chciałbyś pracować,
5. informacje, przy pomocy których chciałbyś pracować,
6. przedmioty, które chciałbyś wykorzystywać w pracy,
7. rezultaty, jakie chciałbyś osiągnąć,
8. korzyści, jakie chciałbyś mieć.
Mam nadzieję, że podróż, w którą Cię zabiorę ukaże Ci Twoje potrzeby z innej perspektywy, a w rezultacie pozwoli Ci znaleźć pracę w firmie marzeń.
Pisz, jeśli masz pytania, uwagi bądź sugestie dotyczące tego, bądź kolejnych artykułów. Na wszystkie wiadomości chętnie odpowiemy?
Pisz, lub dzwoń, jeśli chciałbyś się umówić na konsultację indywidualną.
Do zobaczenia!
Sorry, the comment form is closed at this time.